UWAGA!!! NOWY ADRES E-MAIL SZKOŁY: >>> zspptaszkowa@gminagrybow.pl <<<
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Podsumowanie pracy świetlicy szkolnej

Podsumowanie pracy świetlicy szkolnej

W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole opieką świetlicową objętych było 30 dzieci z klas I-IV. Zajęcia prowadzone były przez 5 nauczycieli i odbywały się każdego dnia rano, a także po lekcjach.

Zajęcia świetlicowe miały zarówno charakter indywidualny, jak i grupowy, odbywały się zgodnie z dziennym rozkładem zajęć. Celem działalności naszej świetlicy było przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom po zajęciach lekcyjnych w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku i odrobienia prac domowych. Świetlica spełniając swą funkcję opiekuńczą starała się rozwijać umiejętności i uzdolnienia dzieci, wyzwalać ekspresję twórczą i kształtować sprawność ruchową. Zajęcia miały na celu nauczenie dzieci współdziałania w grupie i kształtowanie umiejętności komunikowania się.

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie brali udział w licznych zajęciach plastycznych i technicznych, np. origami, wyszywanie, prace z użyciem plasteliny, farb, wełny czesankowej, koralików. Odbywały się liczne zajęcia ruchowe (aerobik, joga), muzyczne (śpiewanie piosenek, taniec, gra na instrumentach), zajęcia na świeżym powietrzu, zajęcia rozwijające zainteresowania oraz logiczne myślenie. Obchodzone były: Światowy Dzień Życzliwości, Dzień Pluszowego Misia, Dzień Dinozaura, Walentynki, Święta Bożego Narodzenia, Dzień Matematyki. Dzieci przygotowały dwa filmiki, które zaprezentowane zostały na stronie internetowej szkoły: Życzenia z okazji Dnia Kobiet oraz spot promujący troskę o środowisko z okazji Dnia Ziemi. Regularnie odbywały się również zajęcia rozwijające umiejętności z języka angielskiego. Poruszane były także treści uwrażliwiające na przyrodę, mapę Polski oraz na polskie tradycje świąteczne. Odbywały się także zajęcia ogólnorozwojowe i dydaktyczne podnoszące i usprawniające możliwości intelektualne dzieci, w tym wspólne odrabianie zadań domowych, quizy i zagadki logiczne oraz czytanie na głos.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z zajęć świetlicowych zamieszczonej poniżej.

Data dodania: 2024-06-25 08:58:06
Data edycji: 2024-06-25 09:06:19
Ilość wyświetleń: 106

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej